Ar vis dar madinga jaunimui rinktis darbą užsienyje?

Kadaise pašaipiais žvilgsniais lydėtos jaunimo kalbos apie darbą užsienyje dabar įgijo visai kitokią reikšmę. Mitas, kad nekvalifikuoto darbo kitose šalyse vis dar gėdijamasi – laikino įdarbinimo užsienyje paslaugas teikiančios įmonės „ON OFF Staffing group“ duomenimis, vis daugiau studentiško amžiaus žmonių entuziastingai kreipiasi dėl galimybės dirbti.

Į užsienį traukia ne tik pinigai, bet ir noras save pažinti, tobulėti

Kiek anksčiau didesnis uždarbis buvo vienintelis dalykas, skatinęs žmones imtis darbų svetur, todėl kai kuriems darbas užsienyje vis dar asocijuojasi su sunkiu, laisvalaikį atimančiu triūsu. Nors didesnis atlyginimas tikrai yra vienas iš „motyvatorių“, iki šiol pritraukiančių didelę dalį susidomėjusių, tačiau vis dažniau jaunimas tokį išvykimą argumentuoja ne tik kaip uždarbio galimybę, bet ir būdą tobulėti. Šį pasirinkimą daro vedini noro atrasti save, įgyti patirties, savarankiškumo, patobulinti užsienio kalbą bei sutikti bendraminčių ar praplėsti savo horizontus. „ON OFF Staffing group“ duomenimis, per metus studentiško amžiaus jaunuolių dėl darbo galimybių Norvegijoje į agentūrą kreipiasi apie 1000, o įdarbinami 600-800.

Labiausiai mėgsta darbui skirti vasaras

Pats populiariausias laikas išvykti dirbti į užsienį jaunimo tarpe yra vasaros, kurių metu nereikia lankytis paskaitose. Ilgos atostogos suteikia galimybę dirbti nekenkiant studijoms, o sugrįžus santaupų dažnai užtenka keliems mėnesiams į priekį – tai palengvina gyvenimą tiems, kurie įprastai derina studijas ir darbą būdami Lietuvoje. Kas septintas studentiško amžiaus asmuo išvyksta dirbti į užsienį visiems metams. Dažniausiai tokį laikotarpį renkasi pasiėmusieji pertraukos metus (angl. gap-year) arba darbą svetur jau išbandę studentai, kurie siekdami užsidirbti ir pakeliauti pasirenka akademines atostogas. Ilgiau padirbti pasirenka ir pačioms studijoms susitaupyti siekiantys jaunuoliai.

Sėkmingai derina darbą su kelionėmis

Greičiausiai vienas iš pagrindinių darbo užsienyje privalumų – galimybė tuo pačiu pakeliauti, ką aktyvūs žmonės įprastai nesunkiai suderina. Smalsiausiems jaunuoliams uždarbis dažnai būna tik privalumas, o pagrindinis motyvas išvykti – kitos kultūros pažinimas. Visos šalys tikrai turi ką pasiūlyti – tarkime, Norvegijoje daugelį sužavi nuostabi gamta, kalnai, kriokliai, fjordai, šiaurės pašvaistės, galybė įdomių lankytinų vietų ir, žinoma, pramogos – slidinėjimas, alpinizmas, plaukimas pripučiamu plaustu ar jūrinių erelių stebėjimas, ko nebūtinai galima rasti Lietuvoje. Derinti keliones ir darbą tikrai įmanoma – kiekvienas savaitgalis gali būti išnaudotas naujam nuotykiui. Daugeliui dirbančiųjų ypač patogu tyrinėti šalis automobiliu, todėl norintys derinti darbą su kelionėmis, dažnai pasirenka į užsienį vykti su savo transporto priemone arba pasinaudoja nuomos galimybėmis, tačiau tai nėra būtina – daugelyje šalių viešojo transporto infrastruktūra yra gana išplėtota.

Taigi, jauni žmonės įžvelgia vis daugiau darbo užsienyje privalumų, kurie atveria daugiau galimybių gauti įvairesnių patirčių – jos ateityje padeda lengviau pasirinkti karjerą bei atlikti kitus svarbius gyvenimo pasirinkimus.

Previous
Previous

Valiutų kurso iššūkiai lietuviams nesutrukdė vasarą uždarbiauti Norvegijoje

Next
Next

DARBAS UŽSIENYJE: KAIP PASIRŪPINTI NORVEGIJOJE NUOMOJAMU BŪSTU, KAD NETEKTŲ RAUDONUOTI IŠ GĖDOS?